TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

EUROCHAMBRES Ortak Üyeler Komitesi Kiev’de toplandı


05.09.2019 / Kiev / UkraynaAvrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (EUROCHAMBRES) AB üyesi olmayan ülkeleri temsil eden ve Başkanlığını TOBB Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı EUROCHAMBRES Ortak Üyeler Komitesi’nin yıllık toplantısı, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Kiev’de gerçekleştirildi.​
Toplantıda, Ukrayna Ekonomi, Ticaret ve Tarım Bakan Yardımcısı Mykhailo Titarchuk, EUROCHAMBRES Başkanı Christoph Leitl, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gennadiy Chyzhykov da birer konuşma gerçekleştirdi.

TOBB Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı Hisarcıklıoğlu konuşmasında, Avrupa Birliği’nin önünde bulunan belirsizliklerin ve zorlukların birlik olma gücüyle çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

EUROCHAMBRES Başkanı Christoph Leitl da, “Amerika ilk”, “Çin Harika” değil biz “Birlikte Avrupa’yız” dedi. Toplantıda ayrıca, önümüzdeki dönem EUROCHAMBRES’ın Ortak Üyelere yönelik gerçekleştireceği projeler görüşüldü.

Toplantıda, Ortak Üyeleri EUROCHAMBRES Yönetim Kurulu’nda temsil etmek üzere aday olan ülkeler için ön seçim de gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2020 yılında EUROCHAMBRES Yönetim Kurulu'nda AB üyesi olmayan 19 üyeyi EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı olarak temsil etmeye devam edecek. Bosna-Hersek, Karadağ, Ukrayna ve Gürcistan da EUROCHAMBRES Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

EUROCHAMBRES Ortak Üyeler Komitesi, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Norveç, Sırbistan, Ukrayna, Türkiye, İsviçre, İsrail ve Rusya ile AIC Forum ve INSULEUR’den oluşmaktadır. Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA