TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sivas Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Yapım ve İşletme Protokolü imzalandı


08.07.2019 / SivasTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sivas'ta Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Yapım ve İşletme Protokolü’nün imza törenine katıldı. Sivas Valiliği Dr. Hasan Canpolat Salonu'nda düzenlenen imza töreninde Sivas'ta kendilerine gösterilen ev sahipliğine teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, protokolü imzalanan projenin Sivas Ticaret Borsasının yıllardır hayali olduğunu belirtti. ​

Projenin, Sivas için bir vizyon niteliği taşıdığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

 

"Bu vizyondan dolayı Ticaret Borsamızı kutluyorum. Bunun gerçekleşmesi vizyoner iki insanın göreve gelmesiyle gerçekleşti. Burada Sayın Valimizin ve belediye başkanımızın çok büyük katkıları var. Eğer onların katkısı olmasa Sivas Ticaret Borsamızın Sivas ekonomisine kazandıracağı Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsasının bugün imzasını gerçekleştiremezdik. TOBB olarak da kanunlar ve bize verilen yetki çerçevesinde biz de buraya katkı yapmak isteriz. Sivas adına böyle bir işe imza attığınız için teşekkür ediyorum."

 

Vali Ayhan da Sivas'ın milli meşalenin yakıldığı, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı emin şehir olduğunu söyledi. 100 yıl önceki asil ruhun yıllardır devam ettiğini vurgulayan Ayhan, "İnşallah dünden bugüne, bugünden de yarına bu asil ruhu hep beraber devam ettireceğiz." diye konuştu.

 

Sivas'ta tarımla ilgili güzel çalışmalar yapıldığını vurgulayan Ayhan, "Türkiye'ye örnek olacak bir şirket kurduk. Çok büyük bir sermaye büyüklüğü var. İnşallah bu yapıyı daha da güçlendiririz. Sivas'ta tarımda emin bir liman oluşturmaya çalışıyoruz. Çiftçilerimize katkı sağlamaya ve maliyetlerini azaltmaya çalışıyoruz. Sivas, tarım ve hayvancılıkta Türkiye'ye örnek bir model olacak." ifadelerini kullandı.

 

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu da protokolün hayırlı olmasını diledi.

 

İmzalanan protokol kapsamında Sivas'ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, çiftçilerin korunması gayesiyle Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası tesislerinin yapılması ve işletilmesi amaçlanıyor.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA