TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kayseri’den Hisarcıklıoğlu’na ahde vefa


29.05.2019 / KayseriTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenen M. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonu’nun açılış töreni ile Odalar ve Borsa Ortak Toplantısı’na katıldı.​

Toplantı öncesinde, Kayseri Ticaret Odası hizmet binasındaki M. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonu’nun açılışı yapıldı. Törene, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı.

 

Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonu’na ismini vererek, şahsını onurlandırdıkları için, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Oda yönetimi ve meclisine teşekkür ederek, “Ticaret Odamızın önceki binasındaki salona da benim adımı vermiştiniz. Bu vesileyle, o dönemki Oda Başkanımız Sayın Hasan Ali Kilci’ye de ayrıca selam ve teşekkürlerimi gönderiyorum. Yeni binada  göstermiş olduğunuz ali-cenaplığınızdan dolayı da, sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Veli Altınkaya kardeşime de teşekkür ediyorum. İşte Kayseri, ahde vefasını hep böyle sergiler. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kayserili olmakla her zaman iftihar ettiğini vurguladı.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İtibar Akademisi tarafından yapılan, bir araştırma sonucundan bahseden Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin en itibarı en yüksek sivil toplum kuruluşu lideri seçildim. Bu ödülü, 81 İl 160 ilçedeki tüm Oda-Borsalarım adına aldım. Ne yaptıysak, neleri başardıysak, ekip çalışmasının eseridir. Birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap vardır. Büyüklerimizin dediği gibi, kuş alayıyla uçar. Bu vesileyle şehirlerinin kanaat önderleri olan, Oda-Borsa Başkanlarımı tebrik ediyorum” dedi. 

 

Kayseri’nin birlik ve beraberliğine değinen TOBB Başkanı, “Esasında Kayseri, başlı başına tüm ülkeye rol model, örnek bir şehrimiz. Tamamen kendi imkanlarımızla ortaya çıkmış bir başarı hikâyesi yazdık. Kayseri eskiden beri bir ticaret şehriydi. Kendi insanımızın emeği ile Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden birine dönüştük. Yetmedi, bir turizm şehri oldu. Eğitim merkezi ve üniversiteler şehri haline de geldi. Tüm bunlar kendi girişimcilerimizin, Kayserili hayırseverlerin emeği ve gayretiyle yapıldı. Türkiye’de de bu anlamda tekiz. Biz devletten bir şey istemedik, almadık. Kendi imkânlarımızla bu noktaya geldik” şeklinde konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs 2019’da Samsun’da açıkladıkları, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi içinde, Kayseri’den 3 firmanın, dün açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde de Kayseri merkezli, 18 firmanın yer aldığını anımsatarak, “Başarılarıyla bizleri gururlandıran tüm firmalarımızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.

 

“Allah oruçlarımızı kabul etsin” diyen Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Hepimizi bu aydan istifade edenlerden, affedilenlerden, Kadir Gecesi’ne ve Ramazan Bayramı’na da, sağlıkla, ağız tadıyla ulaşmayı nasip etsin. Bu vesileyle, bizlerin huzuru için, kahramanca mücadele veren, emniyet güçlerimizi, askerimizi, polisimizi de minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Şu an tüm İslam dünyası zor ve sıkıntılı bir dönemde. Ancak zaman ne kadar zorlu olursa olsun, Ramazan ayı rahmet, bereket ve merhamet demektir. Ve şüphesiz ki, Hazreti Mevla, tüm şerleri hayra dönüştürecek güç ve kudrettedir. Rabbim ülkemizi, milletimizi her türlü şerden, zulüm ve karanlıktan muhafaza eylesin. Tüm İslam aleminin, huzura, refaha ve kardeşliğe ulaşmasını mümkün kılsın”.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy da “Bugün geldiğimiz noktada binlerce yıllık ticaretin mensubu olan Kayserili tüccarının ve sanayicisinin de yer yer alıp satmakta, üretmekte ve rekabet etmekte zorlandığını görüyoruz. Bu manada küresel odakların acımasızca sürdürdükleri ekonomik savaşlar globalleşen dünyada hepimizi az, çok etkilemektedir. Maalesef ülkemizde halen aşamadığımız oligarşik bürokrasinin önümüze tıkayan mevzuatlarına rağmen Kayseri üretmeye devam ediyor ve edecektir” ifadelerini kullandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA