TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Ankara TO Meclis toplantısında


29.11.2018 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Toplantısına katıldı.​
Toplantı öncesinde PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Hisarcıklıoğlu’na kendi adına bastırılmış pulları hediye etti.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada artık bütün dünyanın değiştiğini belirterek, “Mesela bizim bildiğimiz otomobiller değişiyor. Fosil yakıt ile sürülen araba imalatı bitiyor. Yeni dünyada artık her şey elektrikli oluyor. Ticaret değişiyor. Dükkan açma işi bitiyor. Biz göremesek de artık yeni nesil işlerini böyle yapacak. Nerede? Elektronik ortamda. Artık mağazalar burada açılıyor. Dünya ticareti böyle. Bunun avantajı ne? Avantajı, Ankara’da herhangi bir mal satıyorsak ancak Ankara veya çevresine ulaşabiliriz. Bu elektronik ortamda açacağınız dükkanda hiç gidemeyeceğiniz, Avusturalya’nın bir ilinin köyüne gidebiliyorsun. Aynı anda Peru’ya gidebiliyorsun” dedi.

Hisarcıklıoğlu, PTT’nin müthiş bir vizyoner yaklaşımla beraber hem dükkan açılmasına fırsat verdiğini hem de ürünün adrese kadar teslimatını yaptığını söyledi. Hisarcıklıoğlu, Türk tüccarının ve sanayicisinin ufkunu açma noktasındaki yaptığı öncülük nedeniyle PTT’ye teşekkür etti. 

Ankara Ticaret Odası Başkanı ve yönetiminin de vizyoner bir yaklaşımla beraber bunu ilk defa geniş kitleye duyurma noktasında yaptığı çalışmayı kutlayan Hisarcıklıoğlu, “Ankara ticarette Türkiye’nin ikinci büyük şehri. Ticaret Odası 130 bin üyesiyle, bütün Ankara tüccarlarının hizmetine açıyorlar. Artık para vardı yoktu, kriz vardı yoktu, sıkıntı mı var, çek ödendi mi ödenmedi mi? Bütün dertlerin bittiği bir platformu Gürsel başkanım başkanlığındaki bu heyet bize sunuyor. Onlara da teşekkür ederim” dedi.

Pullarda hep devlet büyüklerinin ya da tarihe geçen insanların resmi olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, ilk defa kendi adına olan bir pulu alacağını ifade ederek, PTT Genel Müdürü Bozgeyik’e teşekkür etti.     


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA