TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu yeniden CACCI Başkan Yardımcılığına seçildi


24.11.2018 / İstanbulTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yürütmekte olduğu CACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçildi. Hindistanlı iş adamı Samir Modi ise CACCI Başkanlığı görevini Jemal Inaishvili’den devraldı.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu CACCI Başkan Yardımcılığına yeniden seçilmesine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “Şahsıma ve TOBB’a duyulan güven ve destekten dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. 2018-2020 dönemde de Asya-Pasifik ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek için çalışacağız. Bu vesile ile bugün görevini devreden Sayın Jemal Inaishvili’ye hizmetleri için teşekkür ediyorum. Onun başkanlığında CACCI, kurumsal yapısını güçlendirdi ve çok daha etkin bir küresel iş örgütü haline geldi. CACCI Başkanlığına seçilen Samir Modi’ye de başarılar diliyorum. Sayın Modi, çok değerli bir isim. İlk iş tecrübesini Türkiye’de yaşamış. Şimdi de yine İstanbul’da, CACCI Başkanlığını devralıyor. Ülkemizin bundan sonra da kendisine hep iyi şans getirmesini diliyorum” dedi.


CACCI 89. Konsey Toplantısı, CACCI Yönetim Kurulu ve üye ülke odaları temsilcilerinin katılımıyla İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi. 2018-2020 dönemi CACCI yöneticileri seçiminin yapıldığı Konsey toplantısında gün içinde gerçekleştirilen paralel oturumların raporları sunuldu.

 

Konsey toplantısı öncesinde ise TOBB ile Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu arasında ‘Türkiye-Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’ kurulmasına ilişkin anlaşma imzalandı.


-Bakan Varank’ın katılımıyla akşam yemeği

 

Gün boyu süren toplantılarının ardından CACCI Konferansı katılımcıları ve CACCI Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Başkanı ve CACCI Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki akşam yemeğinde buluştular. Yemeğe Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA