TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Reel sektör ve finans sektörü buluşmaları İstanbul durağında


08.11.2018 / İstanbulReel sektör ve finans sektörünün temsilcileri İstanbul’da istişare için biraraya geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) – Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Denizli, Konya ve İzmir’den sonra bu defa da İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde basın mensuplarının karşısına çıkan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBB Başkanı Hüseyin Aydın sıkıntıları konuşmak ve birbirlerini daha iyi anlamak için ekonominin iki can damarının bir araya geldiğini anlattılar.​

TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu, “Bankalarımız reel sektörün dertlerini dinlemek için sahaya inmiş durumdalar. Anadolu’da da gördük ki, bu toplantılara müthiş bir ilgi var. Bankacılık sektörü ve reel sektör ilk defa biraraya gelerek dertleri birlikte dinliyorlar. Bu çok önemli” dedi.

 

Reel sektörün ve KOBİ’lerin finansmana ulaşım yıllarının açık tutulmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, ekonomideki canlanma henüz istenen seviyede olmasa da sıkıntıları aşacaklarını söyledi. KDV ve ÖTV’deki indirimle hükümetin ilk adımı attığından behseden TOBB Başkanı, “Biz bu çalkantıların geçici olduğuna ve Türkiye’nin temellerinin sağlam olduğuna inanıyoruz. Bu teker bu tümsekte kalmaz” diye konuştu.

 

TBB Başkanı Hüseyin Aydın da “Birbirimiiz anlamaya dertlerimizi dinlemeye ve sorunları hep birlikte aşmaya geldik” dedi. İnsanların sadece kendileri için değil ülkeleri için de en iyiyi istemeleri gerektiğine vurgu yapan Aydın, toplantıların iki sektör için de hayırlı olacağına inandığını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA