TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hasan Ersoy’un ismi Osmaniye TSO'da yaşayacak


04.08.2018 / OsmaniyeTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, uğradığı hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy’u anmak ve menfur olayı kınamak gayesiyle düzenlenen toplantıya katıldı. Ersoy’un ismi Osmaniye TSO Toplantı Salonu'na verildi.​

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, bu saldırının 1,5 milyon üyeye ve tüm iş dünyasına yapıldığını ifade etti. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası’nın yalnız olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Osmaniyeyi ve hiçbir yeri 3-5 çapulcuya bırakmayız” dedi. İki adalete inandıklarını bildiren Hisarcıklıoğlu, “Bunların birisi Allah’ın adaleti ki mutlaka gerçekleşecektir. İkincisi Türkiye Cumhuriyeti’nun adaleti. Emin olunuz o da tecelli edecektir. Bu dayanışma için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Oda ve borsa camiasında siyaset yapılamayacağına işaret eden ve kimsenin siyasi görüşünün, etnik kökeninin kendilerini ilgilendirmediğini kaydeden TOBB Başkanı, bu acı günde biraraya gelen 3 siyasi parti yöneticilerine de teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik muhafaza edildiği sürece her sorunun üstesinden gelineceğine vurgulayarak “Sevdiğimiz kişiyi kaybetmek, hepimizde acı ve hüzne neden olur. Osmaniye yaklaşık 1 aydır bu duyguyla yaşıyor” dedi. 


Hasan Ersoy ile uzun yıllara dayalı bir dostluğu bulunduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu camia ve ülke ekonomisi için, birlikte emek verdiklerinin altını çizdi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Böyle bir dostum olmasından ve onunla bu camia içinde yan yana çalışmış olmaktan, şeref duyuyorum. Hasan kardeşim, görevi başındayken, Osmaniye için çalışırken, alçakça bir saldırıya uğradı. Geride pek çok hayırlı eser bırakarak ebedi aleme intikal etti. Dünya bir imtihan mekânı. Ebediyete uzanan yolda bir iman sınavı. Mühim olan, bu kısaya süreye sığdırdıklarımız. Ebediyete yolcu ettiğimiz çok değerli Hasan kardeşim, mütevazı, çalışkan ve inançlı bir insandı. Bizler onun çalışma arkadaşları olarak, onun güzel bir mümin olduğuna şahitlik ederiz. Hasan Ersoy kardeşimiz, Osmaniye sevdalısıydı. Bu hayata pek çok eser ve hizmet bıraktı. Zaten önemli olan hayırlı bir ömür sürmek, hayırlı işler bırakabilmek. Bunu yapabilirsek ne mutlu bize.  Hasan kardeşim de bu anlamda inşallah kazananlardan oldu. Hayırlı bir ömür sürüp, geride pek çok hayırlı iş ve hayırlı evlatlar bıraktı. Hayırla yad edilen bir isim bıraktı. Tüm bunlar inşallah kıyamete kadar hem kendisine, hem ailesine manevi kazanç olmaya devam edecek. Bizlerde, gök kubede bıraktığı güzel sedalarla, onu hep, hayırla yad edeceğiz. Şimdi burada, ahde vefa anlayışıyla onun kıymetli hatırasını yaşatmak üzere, bu salona isminin verilmesinde emeği geçenlere, başta Oda Başkanımız Devrim Murat Aksoy olmak üzere teşekkür ediyorum.”

 

-“Ölüm yok olmak değildir”

 

Necip Fazıl Kısakürek’in “Bizler, kaza ve kadere iman etmiş insanlarız. Ne zaman, nerede, nasıl olacağını bilemeyiz.  Aslolan, her an ölüme yaşadığımızı bilmek. Ölüm yok olmak değil, bir başka aleme doğmaktır” şeklindeki dizelerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber. Hiç güzel olmasaydı, ölür müydü Peygamber” dizelerini de hatırlattı. Hisarcıklıoğlu, “Yine Mevlana için ölüm günü Sevgili’ye, Hakk’a kavuşma günüdür. Rabbim, bizleri güzel yaşayan, güzel haşrolanlardan eylesin. Allah Hasan Ersoy kardeşimizi cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın.Geride kalanlara, ailesine, tüm sevenlerine, hepimize sabır ve güç versin” temennisinde bulundu.

 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA