İlgi: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) 16.03.2011 tarih ve TAC/2011-587c sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda, 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de, İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından, “2.Duşanbe Uluslararası Sanayi ve Ticaret Fuarı”nın gerçekleşeceği bildirilmektedir.

"/> TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

2.Duşanbe Uluslararası Sanayi ve Ticaret Fuarı


22.03.2011 / Yurtdışı Etkinliklerİlgi: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) 16.03.2011 tarih ve TAC/2011-587c sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda, 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de, İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından, “2.Duşanbe Uluslararası Sanayi ve Ticaret Fuarı”nın gerçekleşeceği bildirilmektedir.

Aynı yazıda, söz konusu fuarın, Duşanbe başta olmak üzere, Tacikistan’ın diğer önemli şehirleri (Khujand, Kulyab, Novabad gibi) ve komşu Orta Asya ülkelerine (Afganistan, Özbekistan) uzanan geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlayacağı iletilmektedir. Bunun yanı sıra, Türk firmalarının dışında Tacikistan, Rusya, Kazakistan, İran, İtalya, Almanya, BAE ve Çin gibi 20 ülkeden 100 civarında uluslararası katılımcının fuara iştirak edeceği bildirilmektedir.

Yazıda ayrıca, Duşanbe Fuarı kapsamında, DEİK/Türk-Tacik İş Konseyi’nin, İpekyolu Uluslararası Fuarcılık ve Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 7 Nisan 2011 tarihinde Türkiye, Tacikistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, İran, Rusya ve Afganistan’dan katılan firmalar arasında iş görüşmelerin düzenleyeceği iletilmektedir.


Yazıda devamla, adı geçen fuarın ve iş görüşmelerinin, profesyonelleri bir araya getirerek, ekonomik ilişkilerimize, ihracatımıza ve ilgili sektörlere büyük katkı sağlayacağı iletilmektedir. Öte yandan, katılımcıların konaklama, uçak, yemek ve diğer organizasyon masraflarının kendilerince ödeneceği ve Tacikistan’ın vatandaşlarımıza vize uygulandığı bildirilmektedir. Bununla birlikte, katılımcıların vizelerini kendilerinin Tacikistan Ankara Büyükelçiliği’nden ya da Duşanbe havaalanından temin edebilecekleri kaydedilmektedir.

Konuya ilişkin detaylı bilgi www.expotajik.com web sitesinden temin edilebilir. Ayrıca, firmalar arasında gerçekleştirilecek iş görüşmelerine katılmak isteyen firmaların sağ tarafta bulunan ekli formu doldurarak, en geç 1 Nisan 2011 tarihine kadar, DEİK’e (Adem Kula, Tel: 0212-339-50-83, Faks: 270-37-84, e-posta: akula@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA