TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu'ndan Manisa TB'ye ziyaret


13.03.2018 / ManisaTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.​
Hisarcıklıoğlu burada yaptığı açıklamada, Manisa’nın tarım ve hayvancılık açısından çok şanslı bir şehir olduğunu belirtti.

Önümüzdeki dönemin altın mesleğinin tarım ve hayvancılık olacağına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, dünya nüfusunun her yıl Türkiye nüfusu kadar arttığını ve her yıl 160 milyon kişinin az gelirliden orta sınıfa dahil olduğunu söyledi.

TOBB Başkanı, Türkiye’nin ekilebilir arazi açısından dünya yedincisi olduğunu, bunu iyi değerlendirmek gerektiğini vurguladı.

Son on yılın trendine bakıldığında en çok fiyatı artan ürünlerin gıda, tarım ve hayvancılık ürünleri olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, geleceğin en önemli işinin tarım ve hayvancılık olacağını belirtti.

Manisa Ticaret Borsası’nın 5 yıldızlı akredite borsa olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin borsaları üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa Manisa borsamda aynı standartta hizmet veriyor” dedi.

Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap da borsa olarak son dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA