TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

KOSGEB’den işletmelere 2 yeni destek


20.09.2017 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, KOSGEB tarafından verilecek 2 yeni destek programının tanıtımının yapıldığı toplantıya katıldı.​

Toplantıda desteklere ilişkin bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) KOBİ Gelişim Destek Programı'nın yeni proje çağrısı kapsamında, işletmelere, üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira destek verileceğini bildirdi.

 

Hayata geçirdikleri yeni programlardan birinin KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek katma değerli ürünlerin ve KOBİ'lerin payının artırılması konulu bir projenin teklif çağrısı olduğunu belirten Özlü, ikincisinin ise KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı olduğunu ifade etti.

 

Toplantıda, nanoteknoloji, kimya ve havacılık alanlarında üretim yapan Kimetsan Kimya, Nano Biyomed, Netmak, Bama Teknoloji ve Gökser Makina olmak üzere 5 firmaya temsili olarak 300 bin liralık çek avans verildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA