TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Tarsus TB’yi ziyaret etti


19.09.2017 / Tarsus / MersinTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tarsus Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek Meclis Üyeleri ile biraraya geldi.​

Tarsus Ticaret Borsası’nın uluslararası kuruluşlar tarafından Batı Avrupa’daki borsalar ile aynı verdiğini ilan ettiğini, A Plus kalite standardını getirdiklerini anımsatan Hisarcıklıoğlu, Tarsus Ticaret Borsası ile gurur duyduğunu söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, Tarsus Ticaret Borsası’nın borsalar tarafından örnek alındığını ifade etti.

 

“Bu ülkenin geleceği girişimcilerdir” diyen TOBB Başkanı, “herkes girişimci yetiştirmeye çalışıyor. Amerika girişimci ithal etmeye çalışıyor. Fikir ve proje onlarda. Kız çocuklarımızı lütfen girişimci yetiştirin. Bir kişiye iş ve aş verse bundan daha hayırlı bir iş olur mu?” dedi.

 

Ticaret borsalarının 50 yıllık rüyasının gerçekleşeceği müjdesini veren Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de ürün ihtisas borsalarının açılması gerekiyor.  Ürün İhtisas Borsası’nın kurulmasını için Bakanlar Kurulu kararı çıktı. İnşallah bu borsanın ortağı Tarsus Ticaret Borsası olacak” ifadelerini kullandı.


Hisarcıklıoğlu'na borsa binasının bahçesinde Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Bölümü öğrencilerinin bazı kurum ve kuruluşların desteğiyle yaptığı hidrojenle çalışan "Myrtus" ile elektrikle çalışan "Regma" adlı yerli otomobiller gösterilerek bunlara ilişkin bilgi verildi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Kocaeli'de gerçekleştirilen yarışmada verimlilik dalında hidrojenle çalışan araçta Türkiye üçüncülüğü, elektrikli otomobilde ise tanıtım ve yaygınlaştırmada Türkiye birinciliğini kazanan otomobilleri tasarlayan öğrencileri ve öğretmenlerini kutlayan Hisarcıklıoğlu, bu çalışmaya destek veren Tarsus Ticaret Borsası ile diğer kurumları tebrik etti.


 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA