TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kırklareli Ticaret Borsası canlı hayvan satış tesisleri açıldı


11.09.2017 / KırklareliKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılış törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de borsaların dünyaya örnek hale geldiğini söyledi.​

Hisarcıklıoğlu açılış sırasında yaptığı konuşmada Kırklareli’ne hayırlı işler için geldiklerini duyurdu. Kırklareli’nin Trakya’nın göz bebeği olduğunu ifade eden TOBB Başkanı, “Kırklareli’nde ve Trakya’da tarım ve hayvancılık çok önemli. Bu bölge tarım ve hayvansal üretimin ve buna bağlı sanayinin önemli bir merkezi. O yüzden bölgede tarım ve hayvancılığı daha geliştirecek altyapı yatırımlarına ihtiyaç duyuyoruz. İşte Kırklareli’nde hayvancılık daha da gelişsin diye canlı hayvan borsasını hayata geçiren Kırklareli Ticaret Borsamı tebrik ediyorum. Başta Turhan kardeşim olmak üzere, yönetimini, meclisini ve tüm çalışanlarını kutluyorum” dedi.

 

-Hayvan alıcı ve satıcısı mağdur olmayacak

 

Canlı Hayvan Borsası sayesinde alıcı ve satıcıların artık borsada buluşacağını bildiren Hisarcıklıoğlu, canlı hayvan ve et fiyatlarının artık bu hayvan borsasında oluşacağını dile getirdi. “Böylelikle hayvan üreticilerimiz artık alıcı ve satıcı arasında oluşan güvenli fiyatla mağdur olmayacak” diyen Hisarcıklıoğlu, modern altyapıya sahip tesislerde hizmet almış olacağını kaydetti. Bugün borsaların dünyaya örnek hale geldiğinden söz eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Ülkemizdeki 113 borsada modern borsacılık uygulamaları ile üyelerimize hizmet sunuyoruz. Elektronik satış salonlarımızla, akredite laboratuvarlarımızla, lisanslı depolarımızla, canlı hayvan pazarlarımızla üyemizin hizmetindeyiz. İşte Kırklareli Borsamız da örnek borsalarımızdan biri. Bölgesindeki üreticilere, üyelerine ihtiyaç duydukları hizmeti en iyi şekilde sunuyor.

 

Kırklareli Borsamız akreditasyon sürecinde. İnşallah süreci tamamlayıp akredite olacak. Üyelerine 5 yıldızlı hizmet sunacak. Turhan Başkanla TOBB’da ve İKV’de yakın çalışıyoruz. Turhan Başkan, UMAT Yönetiminde. Kendisinin tecrübelerinden yararlanıyoruz. Borsamız coğrafi işaretli ürünler ile yöresel değerlerine de sahip çıkıyor. Kırklareli Olgunlaştırılmış Beyaz Peyniri ve Eski Kaşar Peyniri için coğrafi işaret başvuru yapmışlar. Bundan dolayı Borsamızı tebrik ediyorum. Odamız da Kırklareli Beyaz Peynirinin coğrafi işaret tescilini aldı. Odamızı da tebrik ediyorum. Ürünü markalaştırmak demek, daha çok kazanmak demek.”

 

Kırklareli’nin ve Trakya’nın geleceğin güvendiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu bölgenin önünün açık, geleceğinin parlak olduğunu söyledi. Dünya nüfusunun hızla arttığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Orta gelir sınıfı kalabalıklaşıyor. Daha çok tüketmeye başlıyorlar. İşte Kırklareli bu yeni pastadan daha çok pay alacak. Bunun için de birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz lazım. Birlikte olduğumuz sürece tüm sıkıntıları aşacak güçteyiz. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Hep birlikte el ele verdiğimiz sürece ülkemizi hak ettiği yere, yani dünyasının en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız” dedi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA