TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

1 milyonun üzerinde istihdam sağladık


18.05.2017 / ElazığElazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ tarafından yaptırılan Hacı Sıdıka Dumandağ Yatılı Kız Kur'an Kursu ek binası ve Elazığ Ticaret Borsası yeni pazar alanı toplu temel atma törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 4 ayda 1 milyonun üzerinde istihdam sağladıklarını belirterek, yıl sonunda hedefe ulaşılacağı mesajı verdi.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu. Temel atma töreninde yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisinin, başta darbe girişimi ve küresel kriz olmak üzere yaşanan birçok hadiseden olumsuz etkilendiğini ifade etti.

 

Bunların başka bir ülkede yaşanması halinde, o ülkenin kendisini toparlayamayacağını, yerle bir olacağını dile getiren Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin yıl sonu itibarıyla tekrar büyüme noktasına geldiğine dikkati çekti.
Video Yükleniyor...


 

Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

 

''İş dünyası olarak gelirken bir anket yaptık. 'Neden şikayetçisiniz?' diye soruyoruz. En fazla istihdam üzerindeki vergi yükleri söyleniyor. Şimdi arkadaşlar, rüyamızda göremeyeceğimiz şekilde biz istemedik, hükümetimiz çıkarttı. Yeni birini işe aldığımızda 3 ay maaşı devletten, sen ödemiyorsun. 3 ay sonra da 9 ay boyunca vergisini, sigortasını devlet ödüyor. Yani bin 400 lira senin cebinden çıkıyor üstünü, vergisini 9 ay boyunca devlet ödüyor. Bu istihdamda tarihi bir destek. Biz de burada bir söz verdik. Şubatta Sayın Cumhurbaşkanımız 'bizi destekleyin.' dedi. Biz de '1,5 milyon üyemiz var, sene sonunda en az 1,5 milyon adam alacağız.' dedik. En az bir kişi için söz verdik ama Allah'a çok şükür 1 milyonu Türk özel sektörü olarak 4 ayda geçtik. 4 ayda 1 milyonun üzerinde istihdam sağladık. Yıl sonunda hepimiz sözümüzü yerine getirmiş olacağız.''

 

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise törende yaptığı konuşmada,  "Mart ve Nisan ayında işsizlik rakamlarının daha da aşağı doğru geldiğini göreceksiniz. Mayıs ayında da bu rakamları daha da aşağı çekerek yıl sonu itibarıyla işsizlik rakamlarını tek haneli rakamlara indireceğiz" ifadesini kullandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA