TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gaziantep’e taziye ziyareti


26.08.2016 / GaziantepTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Gaziantep’de meydana gelen terör saldırısında yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundu. Heyette Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bazı milletvekilleri ve belediye başkanları da yer aldı.​

Hisarcıklıoğlu ve Bakan Tüfenkci beraberindekilerle birlikte terör saldırısının yaşandığı mahalleye gitti. Yakınlarını kaybeden ailelerle görüşen ve taziyelerini ileten Hisarcıklıoğlu, taziye evinde Kur'an-ı Kerim tilavetini dinledi, hayatını kaybedenler için dua etti. TOBB Başkanı patlamanın meydana geldiği alana da giderek incelemelerde bulundu ve ‘geçmiş olsun’ dileğini iletti.

 

- "Kelimelerle izah etmek mümkün değil"

 

Burada gazetecilere bir açıklama yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB yönetim kurulu üyeleri ve milletvekilleriyle Gaziantep halkına taziyelerini bildirmek ve "geçmiş olsun" dileklerini iletmek için geldiklerini söyledi.

 

Gaziantep halkına başsağlığı dileyen Tüfenkci, şunları kaydetti: "Gördüğümüz manzara karşısında dehşete düşmemek mümkün değil. Özellikle çocuklarımızın, kadınlarımızın hayatını kaybetmesi, artık insanlığı, barbarlığı, vahşiliği bırakın kelimelerle izah etmek mümkün değil. Sadece bir terör örgütü değil adeta ülkemiz son günlerde terör örgütlerinin saldırısı altında kaldı. Geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te, ondan önce Elazığ’da, ondan önce Van’da, Diyarbakır’da insanlığa sığmayan eylemler gerçekleştiren terör örgütlerinin amacı bu halkı yıldırmak, bu halkı endişeye sevk etmek, bu milleti pasifize etmek ama millet Allah’a hamdolsun ne endişe duyuyor ne korkuya ne de paniğe kapılıyor. Soğuk kanlılık içerisinde bu canilerden hesap sorulmasını bekliyor. Millet olaya el koyuyor ve milletin devletle bütünleşmesi neticesinde de bu örgütler iyice kuduruyorlar ama bu örgütlerin yaptıkları yanlarına da Allah’a hamdolsun, kar kalmıyor."


FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA