TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu toplandı


14.12.2015 / AnkaraMilletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında toplandı. Dünyada ticaretin kurallarının ICC gibi uluslararası mekanizmalarda belirlendiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, uluslararası kuralları bir tek Türkiye olarak değiştirme imkanı olmadığını o nedenle de uluslararası organizasyonlarda lobi yapabilmenin büyük önem taşıdığını vurguladı.​

Hisarcıklıoğlu dünyada güçlü olabilmenin yolunun güçlü bir ekonomiye sahip olmaktan geçtiğini belirtirken, futbol ve siyasetten ziyade gündemin ekonomi olması gerektiğini söyledi.

 

Prof. Dr. Hakan Karan’ın ICC Gümrük ve Ticaretin Kolaylaştırılması Komisyonu çalışmalarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdiği toplantıda, İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı da Merkez’in faaliyetleri ve tahkime ilişkin konularda bilgi verdi. Akıncı; hızlı, uzmanlaşmış ve ucuz yargılama sağlayabilmeyi esas aldıklarını ifade etti. Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin sunumların yapıldığı ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülmesiyle son buldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA