TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

CCPIT ile işbirliğine imza


14.11.2015 / AntalyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve B20 Türkiye Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çin Uluslararası Ticaretin Desteklenmesi Konseyi (CCPIT) Başkanı Jiang Zengwei ile iş birliği anlaşması imzaladı.​

Hisarcıklıoğlu, G20 Liderler Zirvesi öncesi B20 Toplantıları kapsamında Çinli mevkidaşı Zengwei ve beraberindeki heyetle yaklaşık bir saat süren ikili görüşme yaptı.

 

Görüntü ve fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Hisarcıklıoğlu, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

 

Hisarcıklıoğlu, Zengwei ve beraberindeki heyete B20 başkanlığı süresince yaşadığı tecrübelerden ve yaptıkları çalışmalardan bahsettiğini belirterek, görüşmede KOBİ'lerin önemi üzerinde durulduğunu dile getirdi.

 

Zengwei'nin kendilerini Türkiye'nin dönem başkanlığında çok iyi bir organizasyona imza atıldığı için tebrik ettiğini aktaran Hisarcıklıoğlu, B20 çalışmalarında devamlılığın önemine vurgu yaptı.

 

Hisarcıklıoğlu, 1 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları 19 öneride toplayarak G20 liderlerine aktaracakları bilgisini vererek, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Özellikle önümüzdeki yıl B20'yi Çin'e devrediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. CCPIT Bizim Çin'de karşı kuruluşumuz. Bunu da büyük başarıyla yapacaklarına inanıyorum. Bu konuda biz Çin'le her türlü tecrübemizi, ilgimizi ve ilişkimizi artırmak istiyoruz. Bu kapsamda CCPIT ile önümüzdeki dönem çalışmak üzere iş birliği anlaşması imzaladık."

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA