TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Başarılı olmanın yolu hayal kurmaktan geçer”


27.06.2015 / AnkaraTOBB Başkanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Mezunları Derneği (TOBB ETÜ MED) tarafından üniversite kampüsünde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.​

Burada mezun öğrencilere hitap eden Hisarcıklıoğlu, hayal kurmaktan vazgeçmemelerini isteyerek, “Başarılı olmanın yolu hayal kurmaktan geçer. Hayatınız boyunca bir tek özgür alanınız var. O da hayaliniz. Bütün iş bu hayalden başlıyor. Elektrik, internet, facebook, twitterın icadı bir hayalle başlamış” dedi.

Video Yükleniyor...

 

Hisarcıklıoğlu bu hayallerin hedefe dönüştürülmesi gerektiğini belirterek, Konfüçyüs’un ‘eğer ağacın tepesine çıkmak istiyorsan, hedefin yıldızlara tırmanmak olması lazım’ sözünü hatırlattı.

 

Turgut Özal’ın ‘Türkiye’ye 10 milyon turist gelecek’ dediğini ancak kimsenin buna inanmadığını anlatan TOBB Başkanı, bugün Türkiye’ye gelen turist sayısının 37 milyona ulaştığını, hedefin çok önemli olduğunu söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu hedefe ulaşabilmenin yolunun ise çalışmaktan geçtiğini, bunu yaparken de muhakkak bazı şeylerden fedakarlık edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, mezun öğrencilerden hangi sektörde çalışırlarsa çalışsınlar, muhakkak farklı bir işi nasıl yapabileceklerini düşünmelerini, icat çıkartmalarını istedi.

 

Yaptıkları çalışmalardan dolayı Dernek Başkanı Terzi ve Yönetimini tebrik eden Hisarcıklıoğlu, yapılan hizmetlerin üniversite için yapıldığını ve bu hizmetleri bir kuruş almadan özveriyle yaptıklarını söyledi.

 

İftar yemeğine, Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra TOBB Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, TOBB ETÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Adem Şahin, Kurucu Rektör Prof. Dr. Tahsin Kesici ve mezunlar katıldı.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA