TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Babalar olarak, çocuklarımızın umut dolu olmalarını sağlamakla yükümlüyüz”


20.06.2015 / AnkaraBabalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Babalar, kutsal aile birliğini koruyarak, ailelerinin güvencesini sağlayarak çok önemli bir görevi yerine getirmekte ve sağlıklı toplum yapısının oluşturulmasına büyük katkılar sağlamaktadırlar” dedi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“Aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan babalarımız, aynı zamanda yüklendikleri manevi sorumlulukları da unutmayarak, aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasını sağlarlar.

 

Babalar olarak, çocuklarımızın gelecekleri için umut dolu olmalarını sağlamakla yükümlüyüz. Bunun yolu da, ‘bir çocuğa bırakılabilecek en iyi mirasın, iyi bir eğitim olduğunun’ bilinciyle, onların dinamizmini, girişimcilik ruhu ile geliştirerek, üretimi, verimliliği ve kaliteyi öne çıkaran düşünsel planları eyleme dönüştürmek ile mümkündür. Bu yönde çocuklarımıza güvenerek,  geleceğin şekillenmesinde ve oluşumunda onların yolunu açmalıyız.

 

Bizler de babalarımızın değerini bilmeli, saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz. Bu gibi özel günler, babalarımıza düşünce ve duygularımızı yansıtmak için bir vesile olmalı, ancak onlara bunu her gün göstermeliyiz. Bunun en güzel yolu da, bizler için çizmek istedikleri aydınlık geleceğe ve özveriye, üzerimize düşeni yaparak sahip çıkmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türk iş dünyası adına, dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenmiş olan babalarımızı kutluyor, onları saygılarımla selamlıyorum.''

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA