TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, ICCIA 21. Yönetim Kurulu ve 31. Genel Kurul toplantılarına katıldı


26.04.2015 / Kampala / UgandaTOBB Başkanı ve İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Uganda’nın başkenti Kampala’da düzenlenen İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’nın 21. Yönetim Kurulu ve 31. Genel Kurul toplantılarına katıldı.​

Toplantılarda, İslam ülkeleri arasında işbirliğinin artırılması, insan kaynaklarından azami seviyede yararlanılması, İslam ülkelerinin ekonomileri ile dünya ekonomilerini entegre hale getirmek için uygun yatırım ortamının oluşturulması, KOBİ’lerin kaynaklara erişiminin sağlanması,  genç ve kadın girişimcilerin teşvik edilmesi ve İslam Odası’nın gelecek dönem faaliyetleri hakkında istişareler yapıldı.

 

Ayrıca ICCIA yuvarlak masa toplantısında, Uganda’daki yatırım imkanları ve işbirliği olanakları hakkında Uganda Yatırım Ajansı tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

 

Uganda Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası’nın evsahipliğinede gerçekleşen toplantıya, Türkiye’nin yanı sıra, Birleşik Arap Emirliği, Cibuti, Gine,  İran, Katar, Kuveyt, Mısır, Moritanya,  Nijer, Oman, Pakistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Uganda, Kıbrıs ve Ürdün katıldı.  


Toplantılara, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk de iştirak etti. 


-Büyükelçi Yavuzalp’e ziyaret

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Uganda’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Türkiye’nin Uganda Büyükelçisi Ayşe Sedef Yavuzalp’i de ziyaret etti. 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA