TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Talep üzerine on grup daha açtık, seminere katılmayan meclis üyesi kalmasın istiyoruz”


28.04.2015 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bilgilendirme seminerlerine katılan üç bin meclis üyesine teşekkür ederken, “Bir işadamının ‘Camiamı daha yakından nasıl tanıyabilirim, kendimi daha nasıl geliştirebilirim de yöreme daha neler katabilirim?’ diyerek üç günlük bir seminere zaman ayırması takdire şayan bir fedakarlıktır” dedi.​

Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerinin TOBB tarihinde bir ‘ilk’ olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “On bin meclis üyemizin tamamına yönelik ilk kez bir seminer düzenledik. Bu gerçek bir ihtiyaçmış ki, seminerlere bugüne kadar yirmi üç grupta üç bin kişi katıldı. Üç bin kişinin seminerlerden memnuniyetinin ortalaması 5 puan üzerinden tam 4.8, bu öyle azımsanacak bir oran değil. Katılanların memnuniyeti talebi arttırınca biz de yılın son çeyreğinde on grup daha açtık. Böylece bu seminerler ilk olduğu gibi, aynı zamanda en çok kişinin katıldığı eğitimimiz olma özelliği de kazandı. Bir kez daha gördük ki, eğitimden zarar emek söz konusu değil, eğitimin kaybedeni yok” diye konuştu.

 

Her grubun iki yüz kişi kapasiteli olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu sözlerine, “On grup iki bin kişi demek. Katılamayanlar bu fırsatı değerlendirmeli ve seminere katılmayan meclis üyesi kalmamalı” diyerek son verdi.

 

Seminer kapsamında TOBB ve iştirakleri tanıtılırken Türkiye ekonomisi, alternatif ticari uyuşmazlık usulleri olarak tahkim ve arabuluculuk ile ihracat başlıklarında sunumlar yapılıyor. TOBB ETÜ SEM “Türk Dış Politikasının Bugünü ve Geleceği”, “Etkili Yönetim Becerileri” “Etkili İletişim Becerileri”, “Protokol Kuralları”, “E-Ticaret ve Sosyal Medya Yönetimi” “Finansal Yönetim” ve “İşletme ve Yönetim Fonksiyonları” konularıyla, İzgören Akademi de kişisel gelişim seminerleriyle katkı sağlıyorlar. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA