TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Başbakan, TOBB’da 60 sektör meclisini dinleyecek


18.04.2015 / Ankara60 farklı sektörün temsilcisi, Başbakan ve Bakanlarla TOBB’da biraraya gelecek. Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğindeki Sektörel Ekonomi Şurası inşaattan eğitime, bankacılıktan tarıma kadar, farklı kesimlerin dertlerini birinci ağızdan hükümete anlatmalarına fırsat verecek.​

8 Nisan'da düzenlenen ve 81 ilin sorunları ve çözüm önerilerinin dile getirildiği 8. Ticaret ve Sanayi Şurası'ndan sonra TOBB üyeleri şimdi de sektörler bazında sorunlarını hükümete anlatacak.

 

Başbakan ve ilgili bakanları ekonominin aktörleriyle buluşturacak 8. Sektörel Ekonomi Şurası 21 Nisan Salı günü TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirilecek. Şura, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliği yapılacak.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonominin gerçek aktörlerinin Başbakan Davutoğlu ve ilgili Bakanlara sorunlarını ve önerilerini yüz yüze anlatmalarını çok önemsediklerini belirtirken, “Buradan çıkacak sonuçlar, Şura sonrasında atılacak adımlar girişimcilerin önünün açılması, daha fazla yatırım daha fazla istihdam sağlanması açısından çok önemli. 60 sektör meclisimiz var. Her birinin temsilcisi kendi alanlarındaki dertlerini paylaşacak. İş dünyasının sorunlarını çözmek için istişareden daha güzel bir yol yok” diye konuştu.

 

-Kadın ve genç girişimciler de salonda olacak

 

Sektörel Ekonomi Şurası'na, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katılacak. Başbakan'a ve ilgili Bakanlara yaşadıkları sorunları ve bu sorunlara çözüm önerilerini dile getirecek. Şura'nın tüm gün sürmesi bekleniyor.

 

Sektörel Ekonomi Şurası; inşaattan turizme, eğitimden otomotive kadar tüm sektörlerin tek bir çatı altında toplandığı sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulduğu en kapsamlı platform olarak dikkat çekiyor.

 

-Ticaret ve Sanayi Şurası’nda 81 ilin temsilcisi dinlendi

 

8 Nisan günü yapılan 8. Ticaret ve Sanayi Şurası'na Başbakan Davutoğlu ve 9 Bakan katılmıştı. Yaklaşık 7 saat süren Şura'da 81 ilin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırılırken, Başbakan tüm illeri dinledi ve teker teker not aldı. Davutoğlu’nun, Şura'nın sonunda bazı sorunların hemen çözüme kavuşturulması için talimatlar vermesi iş dünyası tarafından memnuniyetle karşılandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA