TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Polisler, demokratik düzenimizin kararlı koruyucularıdır”


10.04.2015 / AnkaraTürk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, polisin demokratik toplumsal düzenin korunmasında çok büyük bir görev üstlendiğini vurgulayarak, “Fedakârca ve kahramanca görev yapan polislerimiz milletimizin gözbebeğidir. Kanun ve kural hakim olacaksa, polis bunun can damarıdır” dedi. ​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Köklü bir geçmişe sahip olan polis teşkilatımız, iç güvenliğimizin teminatı, huzur içinde yaşayabilmemizde, en önemli öğelerden birisidir.

Gücünü yasalardan ve halkından alan polislerin zor şartlar altında fedakârca mesleklerini icra ettikleri hepimizin malumudur.

Daima takdir ve teşekkürü hak eden polislerimize sahip çıkmak, onların bizim için gece gündüz canlarını tehlikeye atarak mesai verdiğini unutmamak zorundayız.

 

Büyük Atatürk, ‘Polis, kanun adamıdır. Ona her zaman saygı gösterilmeli ve itaat edilmelidir’ derken, toplumsal düzenimizi ancak, birbirimize anlayış çerçevesinde ve kurallar dâhilinde hareket ederek yürütebileceğimizi açıklıkla ifade etmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına, tüm polislerimize gösterdikleri fedakârlık ve verdikleri hizmet nedeniyle şükranlarımı iletir, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü en içten duygularımla tebrik ederim.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA