TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Yeni destek paketi iş dünyasına moral ve şevk verecek


02.04.2015 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ‘İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destek Paketi’ne ilişkin açıklaması:​

“Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açıklanan ‘İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destek Paketi’ni iş dünyası olarak çok olumlu karşıladık.

 

Tüm dünyada yeni bir iktisadi ortama geçişin sancılarının yaşandığı bir ortamda açıklanan bu destek paketi, sanayicilerimize ve yatırımcılarımıza yeni bir moral ve şevk getirecektir.

 

81 İl ve 160 İlçemizdeki 365 Oda ve Borsamız ile reel sektörün sıkıntılarını yakından takip ediyoruz ve Hükümetimize iletiyoruz.

 

Bu kapsamda dile getirdiğimiz pek çok sıkıntı ve önerinin bu yeni destek paketinde karşılığını görmekten de ayrıca büyük memnuniyet duyduk.

 

Bu paket ile birlikte yine Sayın Başbakanımız tarafından geçtiğimiz aylarda açıklanan “Ekonomide Dönüşüm Programları” ekonomiye ve yatırımlara yeniden ivme kazandıracaktır.

 

Özellikle istihdam ve vergi teşviklerinin hem süresinin uzatılması hem de kapsamının genişletilmesi, yeni istihdam imkânlarının ve yatırım fırsatlarının hayata geçmesini sağlayacaktır.

 

Orta gelir tuzağından çıkmamızda en önemli etken yüksek teknolojili üretimin desteklenmesidir.

 

Bu konuda paket ile getirilen düzenlemeler son derece olumludur ve sanayimizin bir üst seviyeye çıkmasında anahtar rol üstlenecektir.

 

Türk iş dünyası olarak bugün açıklanan destek paketinden dolayı başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, katkı veren tüm Bakanlarımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz.”

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA