TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Tarsus’da yeni hizmet binalarının açılışına katıldı


25.03.2015 / Tarsus MersinTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Tarsus Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binalarının açılış törenlerine katılarak, ilgili oda ve borsaya ziyarette bulundu, vergi ödül törenlerine iştirak etti.​

M. Rifat Hisarcıkloğlu, Mersin'deki programı kapsamında Tarsus İlçesi’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Tarsus İlçesi’nde ilk olarak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu burada, Kaymakamı Hasan Göç, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yavuz Bulut, CHP Milletvekili Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak'ın yanı sıra çok sayıda işadamı tarafından çiçeklerle karşılandı. Hisarcıklıoğlu, burada tadilattan geçen Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet binasının açılışını yaptı.

 

Daha sonra konferans salonuna geçen Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada kentlerin gelişimleri sırasında, mutlaka değerlerinin de markalaştırılması gerektiğini vurguladı. Tarsus'un, sosyo-ekonomik gelişimi devam eden 842 ilçe arasında 77'nci sırada olduğunu belirten Hisarcıkoğlu, "Tarsus'un taşıdığı değerleri noktasında diğer il ve ilçeleri kıskandıracak düzeydedir. Bir kent şayet büyümek istiyorsa birlikte hareket etmelidir. Şehrin markalaşmasının tek formülü 'Birlikten rahmet, bereket doğar, ayrılıkta ise azap vardır' düşüncesini benimsemektir. Para kazanabilmenin tek kuralı markalaşmaktır" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz ise Tarsus'un değerleri konusunda daima örnek bir yer olduğunu söyledi. Kocamaz, kentin markalaşması konusunda da geçmişte önemli çalışmaların gerçekleştirdiğini anlattı.

 

Konuşmaların ardından 'Tarsus'a Değer Katanlar' ödül törenine geçildi. Törende, 1994-2014 yılları arasında Tarsus Belediye Başkanlığı görevini aralıksız sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a ve ilçeye katkı sağlamış isimlere ödül verildi.

 

Hisarcıkoğlu daha sonra Tarsus Ticaret Borsası'nın yeni hizmet binası açılışına katıldı. Tarsus Ticaret Borsası'nda kurban kesilerek karşılanan Hisarcıkoğlu, hizmet binasının açılışını beraberindekilerle birlikte yaptı. Ticaret Borsası'nın hizmet binasını gezen Hisarcıklıoğlu, oluşturulan online alım-satım salonunun da açılışını yaparak çok beğendiğini belirtti. Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya’dan bilgi alan Hisarcıklıoğlu, verdikleri hizmetlerden kendisini kutladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA