TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu; Nazilli, Söke, Kuşadası ve Selçuk oda ve borsalarını ziyaret etti


27.10.2014 / AydınTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Aydın programı kapsamında Nazilli, Söke, Kuşadası ve Selçuk ilçelerindeki oda ve borsaları da ziyaret etti.​

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

-Nazilli Ticaret Odası

 

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ve Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerini ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hsarcıklıoğlu, “Nazilli’ye ne zaman gelsem moralle dönüyorum. Burası zengin bir ilçe. En büyük zenginliği de birlik ve beraberliği” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu Oda’nın akredite olma kararının ise vizyonunun göstergesi olduğunu ifade ederek, bütün yönetimi tebrik etti.

 

-Nazilli Ticaret Borsası

 

Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt ve Nazilli Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nevzat İzgü TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu Borsa binasında ağırladı. Geçen yıl Türkiye’de üretilen incirin yarısının Nazilli Borsası’nda işlem gördüğüne işaret eden Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Ziya Aksüt, bölgedeki incir işleme tesislerinin 5 bin kadına iş imkanı yarattığına dikkat çekti.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da oda ve borsa başkanlarının bölgeleri için kanaat önderleri olduğuna işaret ederken, ortaya koydukları vizyonı için  Aksüt ve İzgü’ye teşekkür etti

 

-Söke Ticaret Borsası

 

Hisarcıklıoğlu daha sonra Söke Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Burada Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Deniz Günal ve Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Nejat Sağel ile meclis üyeleri tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler ilçenin sorunlarını istişare imkanı buldu.

 

Söke Ticaret Borsası Başkanı Günal, ilçedeki eğitim kurumlarının neredeyse tamamının hayırseverler tarafından yaptırıldığına işaret ederken eğitime verdikleri önemi vurguladı. Günal, Söke’de yapılan OSB’ye yatırımcıların yönlendirilmesi konusunda da destek istedi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da Söke Ticaret Borsası’nda bir kadın yönetim kurulu üyesi bulunmasının çok önemli olduğuna değinerek bunun örnek olmasını istedi. Hisarcıklıoğlu, “Eğer bir şehirde hareket ve başarı varsa bu birlik ve beraberlik sayesinde olur” dedi. İlçedeki pamuk potansiyelinin de gündeme geldiği ziyarette pamuğun tekstil ve konfeksiyondaki önemine işaret eden Hisarcıkloğlu, tekstil ve konfeksiyonun istihdam deposu olduğunun altını çizdi.

 

-Söke Ticaret Odası ve Söke Belediyesi

 

Hisarcıklıoğlu’nun Söke’deki ikinci durağı Ticaret Odası oldu. Burada Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya ve Söke Ticaret Odası Meclis Başkanı Behlül Er’in evsahipliğiyle karşılanan Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak meclis üyelerine eğitim verdiklerini hatırlattı ve bütün Türkiye’deki meclis üyelerinden bu eğitimlere katılımları çağrısında bulundu.

 

Söke Ticaret Odası Başkanı Anya da konuşmasında bölge için 3. OSB’nin taşıdığı öneme dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki oda ve borsa başkanları Söke Belediye Başkanı Bertan Balçık’ı makamında ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu burada da beraberliğin önemine değinerek, “Kuş alayıyla uçar. TOBB bünyesinde bir başarı varsa bu hepimizin” diye konuştu.

 

-Kuşadası Ticaret Odası

 

Kuşadası Ticaret Odası’nı da ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ile de görüştü. Kuşadası’na gelişinde Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan tarafından karşılanan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kuşadası Ticaret Odası’na gitti.

 

Burada Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis üyelerinin katıldığı bir toplantı yapan Hisarcıklıoğlu’na Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ve Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş tarafından Kuşadası’nda yaşanan çevre yolu sorunu iletildi. Çevre yolu sorunuyla ilgili hazırladıkları raporu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na veren Serdar Akdoğan, bu konuda kendisinden yardım istedi. Hisarcıkloğlu da yaşanan sorunun ciddi boyutlarda olduğunu bizzat gözleriyle gördüğünü belirterek, bu sorunun çözümü için Ulaştırma Bakanlığından bizzat görüşüp, yardım isteyeceğini söyledi.


-Selçuk Ticaret Odası

 

Hisarcıklıoğlu’nun son durağı ise Selçuk Ticaret Odası oldu. Burada Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu veSelçuk Ticaret Odası Meclis Başkanı Yusuf Dereli tarafından ağırlanan Hisarcıklıoğlu Selçuk’un turizm potansiyeli ve sorunlarına ilişkin bilgi aldı.

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Selçuk Ticaret Odası’nı ziyaretinin ardından Efes Havaalanı’ndan özel uçakla Ankara’ya döndü.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA