TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

LYS’de dereceye giren öğrencilerden Hisarcıklıoğlu’na ziyaret


03.07.2014 / AnkaraÖSYM LYS sınavında dereceye giren Osmaniye TOBB Fen Lisesi, İstanbul Çapa Anadolu Lisesi, İstanbul Fetih Anadolu Lisesi ve Erzurum Özel Aziziye Lisesi’nden öğrenciler TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek, TOBB ETÜ hakkında bilgi aldılar.​

 

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Ağırlıklı olarak LYS sınavında ilk 500 içerisinde yer alan konuk öğrenciler, Hisarcıklıoğlu’na merak ettikleri soruları sorma ve TOBB ETÜ’nün yapısı hakkında bilgi edinme fırsatı buldular.

 

Kaliteli bir eğitim vermek amacıyla TOBB ETÜ’yü kurduklarını anlatan TOBB ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu “Türk bürokrasisinin ihtiyacı olan nitelikli insanları burada yetiştirmek istedik. Türkiye’nin ileride politikalarına karar verecek, liderlik vasfı olan öğrenciler yetiştirmek amacımız. Ayrıca girişimci gençler istiyoruz. Çünkü işsizlik sorununu çözebilmemiz için yeni girişimcilere ihtiyacımız var. İstihdam meselesini çözmek için ve zengin olabilmek için girişimci sayımız artmak zorunda.  Her yıl istihdam piyasasına 1 milyon genç katılıyor. Girişimcilerin yanında rol alıp, imkân bulduğunda girişimciliğe yönelecek gençleri de TOBB ETÜ’de yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

3 dönem şeklinde eğitim veren TOBB ETÜ’nün Türkiye’nin en zor üniversitelerinden birisi olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Ancak buradan mezun olduğunuz da bilin ki her zaman rakiplerinizden bir adım öndesiniz” diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA