TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde karne hediyesi heyecanı


02.06.2014 / Lefkoşa / KKTCKıbrıs Odalar Zirvesi için Lefkoşa’ya giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB tarafından yurtları yaptırılan Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde öğrencilere karne hediyesi olarak kitap dağıttı.​

Necip Fazıl Kısakürek’in Çöle İnen Nur kitabının özel prestij baskısını çocuklara dağıtan Hisarcıklıoğlu, çocukların tezahüratları ve selfi çektirme istekleri ile mutlu anlar yaşadı.

 

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, çocuklara okullarının adındaki önemi hatırlatarak sözlerine başladı.

 

Hala Sultan’ın Peygamberimizin süt teyzesi olduğunu ve Kıbrıs’ın fethi için buralara geldiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, “ biz de okulunuzun son gününde sizlere bu tarihi gerçeklik ışığında Peygamber Efendimizin hayatını edebi bir dille anlatan bir kitap hediye etmek istedik. Bu kitap büyük Türkçe üstadı, rahmetli Necip Fazıl Kısakürek’in başyapıtlarındandır” dedi.

 

Kitabın, gerek tatil döneminde gerekse hayatlarının ilerleyen yıllarında da zaman zaman başvurabilecekleri önemli bir kaynak olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “sevgili çocuklar, Peygamberimizin tavırları, sözleri, ahlakı bize bıraktığı en büyük mirastır. Bunları hayatımızın temel prensipleri yapmalıyız. Bu kitap ta bu konuda sizin için iyi bir yol gösterici olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Okul müdürü İsmail Kaşot da, “TOBB Başkanı olarak ve insan olarak çok değer verdiğimiz, tavrı, sözleri ve yaptıkları ile geleceğimiz için bize büyük umutlar aşılayan Sayın Hisarcıklıoğlu’nu aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyduk. Burası bizim için çok önemli bir kuruluş ve buraya yapılan bütün katkılar insanımız ve geleceğimiz için çok önem arz ediyor. Bu yüzden Sayın Başkan’ı aramızda görmekten çok mutlu olduk” dedi.

 

Kaşot şöyle devam etti: “çocuklarımızın başarı ile tamamladıkları bu dönemin son gününde Sayın Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı bu büyük jest hiçbir zaman hafızalarımızdan silinmeyecektir. Bugüne kadar yaptığı bütün katkılar için kendisine teşekkür ediyorum.

 

Çocuklarımız, velilerimiz ve okul yönetimi adına yapılan her destekten azami bir şekilde yararlanma ve çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Bu yüzden de Sayın Başkan’ın bu sefer yaptığı katkı doğrusu asla unutulmayacak bir katkıdır”.

 

Necip Fazıl’ın önemli bir şair ve yazar olduğunu vurgulayan İsmail Kaşot, “çocuklarımız inşallah bu yaz döneminde bu kitaptan çok güzel şeyler öğrenecekler” dedi.

 

Daha sonra 5 kız 5 erkek öğrenciye sembolik olarak kitap hediye eden Hisarcıklıoğlu, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

 

Törene Hisarcıklıoğlu’nun yanısıra; TOBB Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Halim Mete, TOBB Başkanlık Divanı Üyesi Faik Yavuz, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, TOBB BİS Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şekeroğlu, Kıbrıs İlim Ahlak ve Sosyal Yardımlar Vakfı Başkanı Hikmet Kaynarca, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA