TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB: “1 Mayıs kavga değil, huzur ve umut getirsin”


25.04.2014 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, tüm emekçi kardeşlerimizin bayramını kutluyoruz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın Türkiye’ye kavga değil, huzur ve umut getirmesini diliyoruz. 1,5 milyon üyemiz ve 13,5 milyon çalışanımızla hepimiz, huzur içinde çalışmak, üretmek ve ülkemizin büyümesine katkı sağlamak istiyoruz. ​

Coğrafyamız ve küresel ekonomi zorlu bir dönemden geçiyor. Bu dönemde, Türkiye’nin birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğunu görüyoruz.

 

Bunun için beklentimiz, 1 Mayıs’ta her türlü şiddet ve çatışmadan uzak durulması ve meydanların bayram yerine çevrilmesidir.

 

1 Mayıs, emeğe verilen yüce değerin bayramıdır.   Anlamına yakışır bir şekilde özgürlük ve sorumluluk dengesi gözetilerek kutlanmalıdır.

 

Unutmayalım ki, 1 Mayıs uzun bir aradan sonra yeniden tatil olarak kabul edildi. Bu ülkemizde sivil, demokratik yönetimin gelişmesinin bir sembolüdür. Toplumsal kesimlerin dayanışmasının gururunu yaşamak için bu yıl 1 Mayıs’ı coşkuyla yaşamak istiyoruz.

 

Küskünlüklerin yerini dayanışmaya bıraktığı,  şiddet ve çatışmalarla değil, halaylarla hatırlanan bir 1 Mayıs hepimizin ortak temennisidir.  

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA