TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Başbakan Yardımcısı İşler, Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti


15.04.2014 / AnkaraBaşbakan Yardımcısı Emrullah İşler, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na TOBB Başkanlığındaki makamında iadeyi ziyarette bulundu.​

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İşler'e yaptığı nezaket ziyaretinden dolayı iş dünyası adına teşekkür ettiğini belirtti.

 

İşler'in sorumluluk alanında olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile TİKA'nın hizmetlerinden bir Türk vatandaşı olarak gurur duyduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "TİKA'nın özellikle az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki hizmetleri, buralarda Türk bayrağının dalgalanması girişimcimize pozitif destek verilmesi açısından çok önemli.

 

Yurt dışındaki Türk girişimcilerin ve o ülke vatandaşlarının daha aktif olabilmesi noktasında müthiş çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki dönemde kurumsal olarak ilişkilerimizi daha da geliştirmeyi umuyoruz. Bu hizmetlerden dolayı Sayın Başbakan Yardımcımıza teşekkür ediyorum."

 

-Başbakan Yardımcısı İşler

 

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de, görüşmede kendisine bağlı kurumlarla, TOBB arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi konusunu da ele aldıklarını bildirdi.

 

Gelecek dönemde de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile TİKA olarak iş dünyasının taleplerini, beklentilerini karşılamak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyleyen İşler, TOBB'un önemli bir kurum olduğunu vurguladı.

 

Yerel seçimler öncesinde siyasi ortamda bir takım sertliklerin, gerginliklerin olduğunu dile getiren İşler, gerilim ve gerginlik ortamlarını iş dünyasının tasvip etmediği durumlar olarak nitelendirdi.

 

İşler, Hisarcıklıoğlu'nun da bulunduğu TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in eşbaşkanlığındaki Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi'nin bir girişim başlattığını hatırlattı.

 

Bu kapsamda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve muhalefet liderleriyle görüşüldüğünü hatırlatan İşler, şunları kaydetti: "Hakikaten artık millet, ülke olarak bu gergin ortamlardan çıkmamız lazım. Geçtiğimizi yılın ortalarında ülkede bir takım olaylar oldu, Gezi olayları oldu ve ondan sonra ekonomik göstergelerde de ister istemez bir takım oynamalar oldu. Bu tür gerginliklerden hepimiz zarar görüyoruz. Dolayısıyla huzur, istikrar içinde eğer yolumuza devam edersek kazananlar da yine hepimiz olacağız, kazanan Türkiye olacak. Bunu hepimizin çok iyi bilmesi lazım. Bundan dolayı bizler huzurun, barışın, istikrarın sürmesi için hükümet olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Diğer muhalefet partilerin de aynı şekilde aynı hassasiyeti göstermesi ülkenin menfaati açısından olduğunu düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamının menfaatine olacağını düşünüyorum ve bu gerginliklere bir son vermemiz gerektiğini düşünüyorum."

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA