TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Milletimiz bir kez daha demokrasiye sahip çıkmıştır


31.03.2014 / Ankara30 Mart 2014 yerel seçimler sonrasında bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu şu görüşleri dile getirdi:​

“30 Mart 2014 yerel seçimlerinde milletimiz büyük bir olgunluk ve yüksek bir katılım ile sandıklara gitmiş ve bir defa daha demokrasiye sahip çıkmıştır.

 

Milli iradenin sandığa yansımasıyla yerel yönetimlerde yeni bir dönem başlamıştır.

 

Ülkemiz 2023 hedeflerine doğru yol alırken, hür iradesini ortaya koyan milletimiz için seçimlerin hayırlı olmasını diliyor, seçilen tüm başkanlara ve yöneticilere başarılar diliyorum.

 

Seçim döneminin sona ermesiyle birlikte, yeniden ekonomiye ve yapısal reformlara odaklanmalıyız. Reel sektöre ağırlık vererek, üretimi ve ihracatı milli mesele olarak algılamalı ve artırmalıyız.

 

Küresel rekabetin giderek arttığı günümüz koşullarında, üretim ve ihracat maliyetlerinin azaltılması, reel sektörün üzerindeki yüklerin indirilmesi, girdi maliyetlerinin makul seviyelere çekilmesi öncelikli hedeflerimiz olmalıdır.

 

Hep vurguluyorum. Milletimizin daha zengin ve müreffeh olmasının yolu huzur ve istikrardan geçer. Çünkü huzur ticareti, ticaret zenginliği getirir. Bunun için artık hepimizin günlük çalkantılardan sıyrılıp işine odaklanması lazım.

 

Öte yandan bugün açıklanan yüzde 4’lük 2013 büyüme rakamı Türkiye’nin orta vadeli büyüme trendlerinin korunduğunu göstermektedir.  Özellikle özel sektörün makine teçhizat yatırımlarının 2013’ün son çeyreğinde büyümeye yüzde 1’in üzerinde katkı yapması son derece olumludur. Bu özel sektörün ülkemize ve ekonomimize duyduğu güvenin en önemli göstergesidir.”

 

Yatırımların artarak devam edebilmesi için küresel koşulların zorlaştığı ve rekabetin arttığı bu günlerde, yatırımcıların sorunlarına öncelikli olarak ele alınması en büyük temennimizdir.”


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA