TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan, Cenin Sanayi Bölgesi’ne yatırım çağrısı


09.03.2014 / Prag Çek CumhuriyetiPrag’da düzenlenen ‘Filistin Ekonomisi İçin Girişim’ toplantısında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Filistin ekonomisine hayat verecek olan Cenin Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verirken, iş dünyasını bölgeye yatırım yapmaya davet etti.​

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


TOBB Başkanı M . Rifat Hisarcıklıoğlu, Ortadoğu Dörtlüsü (QUARTET), Yeni Başlangıç için Ortaklar (PNB) ve ABD Ticaret Odası tarafından Prag'da gerçekleştirilen ‘Filistin Ekonomisi İçin Girişim’ toplantısına iştirak etti.

 

Ev sahipliğini İngiltere Eski Başbakanı Tony Blair ve ABD Eski Dışişleri Bakanı Madeline Albright'in yaptığı toplantıya, Filistin Başbakan Yardımcısı Muhammet Mustafa ile ABD ve Filistin'den çok sayıda işadamı katıldı.

 

M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantının açılış bölümünde yaptığı konuşmada, TOBB olarak Cenin Sanayi Bölgesi için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi ve yatırımcıları Cenin Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapmaya çağırdı. Hisarcıklıoğlu konuşmasında Kudüs Tahkim Merkezi, Orta Doğu Ticaret Merkezi (MECC) ve Yeni Başlangıçlar için Ortaklar (PNB) kapsamındaki çalışmalara da değindi.

 

-TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Albright ve Blair ile görüştü

 

Prag programı kapsamında, ABD Eski Dışişleri Bakanı ve PNB Başkanı Madeline Albright ile İngiltere Eski Başbakanı ve QUARTET Özel Temsilcisi Tony Blair ile de görüşen Hisarcıklıoğlu, görüşmelerde Cenin Sanayi Bölgesi’ne ilişkin faaliyetler konusunda açıklamalarda bulunarak destek talep etti. TOBB Başkanı programının sonunda, Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Cihat Erginay'ı ziyaret etti ve Türk-Çek iktisadi ilişkileri, ticaret ve yatırım imkânları hakkında bilgi aldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA