TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Nizip TO 5 yıldızlı oda”


30.11.2013 / Nizip / GaziantepTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “vergisini vererek Türkiye ekonomisine katkı sağlayan sizlere bütün Türkiye minnettardır. Eğer sizler alıp-satmazsanız, istihdam sağlamasanız, vergi nasıl doğar” dedi.​

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Nizip Ticaret Odası tarafından düzenlenen, “Ekonominin Mozaik Taşları Vergi Ödül Töreni”, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve işadamlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Burada konuşan Hisarcıklıoğlu, Nizip Ticaret Odası’nın 5 yıldızlı oda olduğunu hatırlatarak, 5 yıldızlı odaların tüm dünyada aynı akreditasyon kapsamında hizmet verdiğini, Nizip Ticaret Odası’nın Paris Ticaret Odası ile aynı standartlarda hizmet verdiğini söyledi.

 

Markalaşmanın önemine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, Nizip’in zeytinyağına coğrafi işaret aldığını, sabun için de coğrafi işaret müracaatı yaptığını belirtti.

 

Hisarcıklıoğlu, “vergisini vererek Türkiye ekonomisine katkı sağlayan sizlere bütün Türkiye minnettardır. Eğer sizler alıp-satmazsanız, istihdam sağlamasanız, vergi nasıl doğar” dedi.  

 

"Huzurun olmadığı yerde ticaret olmaz. Ticaretin olmadığı yerde de zenginlik olmaz" diyen Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de huzurun sağlanmasına büyük katkı sağlayan İçişleri Bakanı Güler'e teşekkür etti.

 

-İçişleri Bakanı Güler

 

İçişleri Bakanı Güler de Gaziantep'te 20 yıl önce vali olarak görev yaptığını hatırlatarak, meslek hayatında Zeugma Antik Kenti'nin ayrı bir yeri olduğunu dile getirdi. Güler, Nizip'e yapılması planlanan hükümet konağının en kısa zamanda tamamlanması için destek olacağını söyledi.

 

-Bakan Şahin

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise, törende yaptığı konuşmada, 12 yıldan beri alanlarda bulunduğunu belirterek, birlikte çalıştığı milletvekilleri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. Bakanlık olarak hiçbir ilçeyi ayırt etmeden hizmet vermeye çalıştıklarını kaydeden Şahin, "Ne talep edildiyse daha fazlasını vermeye çalıştık" dedi.

 

Yeni bir döneme girdiklerini ve kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterildiğini anımsatan Şahin, "21 ilin tanıtımında Gaziantep Belediye Başkanına söz verildi. Gaziantep'in farkını burada da görebilirsiniz. Yeni dönemin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Yeni yasaya göre bütün bölge büyük şehir oldu. Nizip'ten ne talep ederseniz ben sizin hizmetkarınızım. Bu bölge kalkındığı zaman bu şehir kalkınmış, mutlu olacak. Birlikte başaracağız diyorum" diye konuştu.

 

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ise yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu, Şahin ve Güler tarafından en çok vergi veren 26 mükellef ile sanayiciye ödülleri verildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA