TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çeçenistan’a ‘kardeş oda’ önerisi


27.11.2013 / AnkaraRusya Federasyonu Çeçenistan Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Ruslan Edelgeriev ve beraberindeki heyet TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.​

TOBB Birlik Merkezi'ndeki görüşmede TOBB’un yapısı ve çalışmalarına ilişkin bilgi veren Hisarcıklıoğlu, Adana Ticaret Odası ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ile Çeçenistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında ‘kardeş oda’ anlaşmaları imzalanması ve tecrübe aktarımı programları düzenlenmesinin faydalı olacağını belirtti.


Çeçenistan’a her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin son 30 yıldaki başarasında Türk girişimcilerinin payının büyük olduğunu, Çeçenistan’ın da girişimcilere önem vermesi gerektiğini ifade etti.

 

Çeçenistan Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Ruslan Edelgeriev ise Türkiye’de gittikleri her kurumda çok sıcak karşılandıklarını söylerken,  özellikle kültürel, ekonomik ve turizm ilişkilerinin gelişmesine öncelik verdiklerini dile getirdi.  Çeçenistan ile Türkiye arasında özellikle helal gıda, tekstil, hafif sanayi ve inşaat sektörleri gibi ortak yatırım yapılabilecek birçok alan olduğuna dikkat çeken Edelgeriev, Çeçenistan Cumhurbaşkanı’nın Türk girişimcilerine bizzat garantör olduğunu hatırlattı.

 

Rusya Federasyonu Çeçenistan Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Ruslan Edelgeriev’e görüşmede, Hükümet Başkan Yardımcısı, Kalkınma ve Ticaret Bakanı, Turizm Komitesi Başkanı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı eşlik etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA