TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bizi aydınlık yarınlara, öğretmenlerimiz taşıyacak”


23.11.2013 / Ankara24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, öğretmenlerin geçmişin öğreticisi olduğu kadar geleceğin de kurucusu olduklarına işaret ederek, “Geleceğe olan güvenimizin teminatı iyi yetişmiş, donanımlı ve vizyon sahibi öğretmenlerimiz ile onların yetiştireceği gençlerimizdir” dedi. ​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsanlık tarihinin en kutsal mesleklerinden birisi hiç şüphesiz öğretmenliktir. Onlar, topluma yön veren, ışık tutanlardır. Onlara verdiğimiz değer, medeniyetimizin de ölçüsünü ifade eder.

 

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), beşikten mezara kadar ilim öğrenin tavsiyesinde bulunurken, eğitimin ve onu insanlara aktaran değerli öğretmenlerimizin önemini vurgulamıştır. “Bir harf öğretenin kölesi olurum” diyebilen bir kültürde öğretmenler her zaman baş tacıdır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk de yeni nesli öğretmenlerin eseri olarak görmüş, gelişmişliğin eğitimden ve öğretmenlerin elinden geçtiği mesajını vermiştir.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak bizler bu bilinçle, ilköğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elimizden gelen maddi ve manevi katkıyı ortaya koymaya gayret etmekteyiz. Biliyoruz ki, bizi aydınlık yarınlara ancak çocuklarımıza iyi bir eğitim sağlayacak öğretmenlerimiz taşıyacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA