TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB, ekonomik gündeme yönelik söylemleriyle dikkat çekti


03.10.2013 / AnkaraGeçtiğimiz Eylül ayına yönelik yazılı basını kapsayan araştırmaya göre, ekonomi sayfalarında birlik, dernek ve odaların çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) toplam 2.533 haber ile ilk sırada yer aldığı saptandı. ​

İki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile derginin incelendiği araştırmada, TOBB’un geçen ay boyunca çıkan haberlerinde, Demokratikleşme Paketi ile 9 yıl sonra toplanan Çalışma Meclisi’nde ele alınan kıdem tazminatı, alt işverenlik ve geçici iş konularına yönelik açıklamaların ağırlıklı olarak konu edildiği belirlendi.

 

Aynı araştırmada Eylül ayında, Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ülke ekonomisi ve TOBB’un yer aldığı çeşitli etkinliklerde yaptığı açıklamaların, ekonomi sayfalarında 543 kez haberlerde yer aldığı ortaya çıktı.

 

Bölgesel ve sektörel teşviklere önem verilmesi gerektiği, kadın istihdamını ve girişimciliğinin desteklenmesi konularına da değinen Hisarcıklıoğlu’nun, 10. Çalışma Meclisi toplantısı ardından yaptığı, girişimcilerin ve işçilerin aynı gemide oldukları ve ekonominin çarklarının ancak birlikte olunarak döndüğü, çalışma hayatının huzur ve istikrarı için herkese önemli görevler düştüğü yönündeki açıklamaların yayınlanan haberler içinde öne çıktığı tespit edildi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA