TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB: “Olumlu bir adım. Yeni bir anayasa ile taçlandıralım”


30.09.2013 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi’ne ilişkin açıklaması:​

“Açıklanan maddeler toplumun talep ettiği ve ihtiyaç duyduğu alanları kapsaması bakımından önemli bir adım olmuştur. Türkiye'de demokrasi kültürünün yerleşmesi ve kurumsallaşmasına destek olacaktır.

 

Bizce en az bunlar kadar önemli olan bir husus da Sayın Başbakan'ın ifade ettiği şekilde bunların ne ilk ne de son olacağıdır.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak her zaman şunu vurguladık; kaliteli demokrasi ve güçlü ekonomi birbirlerinin tamamlayıcısı ve mütemmim cüzüdür. Dolayısıyla Türkiye'nin daha kaliteli demokrasiye ulaşma yolunda çalışmaya devam etmesi, daha güçlü ekonomiye ulaşma çabamıza destek olacaktır.

 

Demokratikleşme hamlemizi yeni bir Anayasa ile de taçlandırmakta da büyük fayda görüyoruz. Böylece bu reform hamlesinin devam etmesinin ve ülkemizde yerleşmesinin kurumsal altyapısı tamamlanmış olacaktır.

 

Ayrıca bu maddelerin hayata geçirilmesine yönelik bir zaman çizelgesinin açıklanması da toplumsal destek açısından önemlidir. Rekabet içinde olduğumuz ülkeler küresel iktisadi kriz ile meşgul iken, ekonomi ve demokrasi için gerçekleştirilecek reformlar milletimizin daha huzurlu ve zengin olmasını, ülkemizin ise ilk 10 büyük ekonomi içine girmesini sağlayacaktır.

 

Açıklanan demokrasi paketinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı bir adım olmasını temenni ediyoruz."

 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA