TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Türkiye’nin en demokratik kurumunun çatısı altındayız”


28.09.2013 / KırşehirMucur Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hayırlı olsun demek için geldiğini söyledi.​

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, “Seçildiğiniz makam, Mucur tüccar ve sanayicisinin temsil noktasıdır. Sizler atanmadınız. Seçilerek geldiniz. Türkiye’nin en demokratik kurumunun çatısı altındayız” dedi.

 

Kadın ve genç girişimciliğin önemine değinen TOBB Başkanı, Türkiye’de girişimcilerin sadece yüzde 6’sının kadın olduğunu hatırlatarak şöyle devam etti: “israf haram kültüründen geliyoruz. Nüfusumuzun yarısı kadın. Hepimiz müslümanız. Hepimiz, Peygamber Efendimizi örnek alıyoruz. İbadeti Peygamber Efendimizin sünnetine göre yapıyoruz. İşlerimizde neden Peygamber Efendimizin sünnetine uymuyoruz. Peygamber Efendimizin eşi Hz. Hatice validemiz, döneminin en büyük tüccarıydı. 80 bin devesi vardı. Kızlarımızı en azından kendi işlerimizde öne çıkarmaya çalışmalıyız. Genç kızlarımıza rol modeller çıkarmamız lazım.

 

Ayrıca gençleri girişimciliğin içerisine sokuyor olmamız lazım.”

 

Ortaklık kültürünün önemine vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, “Ortaklık yapmazsak, büyüyebilme şansımız yok. Artık küçük olsun benim olsun anlayışı bitti. Kazanabilmek, işimizi büyütebilmek için gücümüzü birleştirmeliyiz” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA