TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu:“Gazilerimiz tarihimizin onur abideleridir”


18.09.2012 / Ankara19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, tarihimizin büyük başarı öyküleriyle dolu olduğunu belirterek, “Bugün özgürce nefes alıp verebilmemizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. Onların yazdığı destanlar ülkemizin gururudur, onurudur” diye konuştu.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizim kültürümüzde vatan ve millet sevgisi çok büyük bir değer taşır. Milli hasletimizde olan ve kimliğimizi yansıtan bu duyguların, hepimiz için vazgeçilmez bir anlamı vardır. Bunun en güzel örneğini Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nda gösteren aziz halkımız, “Ya istiklal, ya ölüm!” diyerek, bağımsızlık ve vatanın bizler için ne anlama geldiğini apaçık ortaya koymuştur.

Vatanı uğruna ölümü göze almış kahraman Türk Ordusu, dünya barışını korumak için de pek çok bölgede görev almıştır.

19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür ve yurdumuzda her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, savaş arkadaşları gazilerimize hak ettikleri değeri vererek, onları her yerde ve her zaman onurlandırmak zorundayız.
Milletimize yakışan budur.

Bu duygu düşüncelerle Türk iş dünyası adına, bütün gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlarken, vatan için yaptıkları fedakarlıkların hiçbir gün unutulmayacağını bir kez daha hatırlatmak isterim.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA