TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Dağlıca’daki acı, yüreğimizi yaktı”


23.07.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde meydana gelen helikopter kazasında 5 askerimizin şehit olması, 7 askerimizin de yaralanmasına ilişkin yayımladığı mesajda, “Bu büyük acı, milletimizin yüreğini çok derinden yaktı. Ülkeleri için yaralanan ya da canlarını veren Mehmetçiklerimizi unutmayacağız” dedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde, 5 askerimizin şehit olduğu, 7 askerimizin de yaralandığını, helikopter kazasının haberini büyük bir üzüntü ile öğrendik.

Vatanı korumak ve bütün vatandaşlarımızın evlerinde rahat ve huzur içerisinde uyuyabilmelerini temin edebilmek için yürüttükleri kutsal askerlik vazifesi sırasında şehitlik veya gazilik mertebesine ulaşan tüm Mehmetçiklerimiz kalbimizde sonsuza kadar yaşacaktır.
Onlar bu ülkenin en önemli isimleridir.
 En temel ve en değerli hakları olan yaşama haklarını ülkelerine feda eden şehitlerimiz, tarihi yazan gerçek kahramanlardır.

Kahramanlarımızın aileleri de bilmelidir ki, şehitlerimiz her ailenin bir parçasıdır. Şehitlerimize ödenmesi kolay olmayan bir borcumuz var. Büyük milletimiz, kahraman askerlerimizi daima şükranla anacaktır.
 
Türk iş dünyası adına, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Allah ailelerine, sevdiklerine ve aziz milletimize sabır ihsan eylesin.
Hepimizin başı sağolsun.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA