TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Uludağ Çevre Forumu Bursa’da gerçekleştirildi


06.06.2024 / Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), AB Uyum ve Yeşil Mutabakat Konseyi’nin “Yeşil Üretim Temiz Gelecek” ana temasıyla düzenlediği Uludağ Çevre Forumu, 5-6 Haziran tarihlerinde Bursa Business School ev sahipliğinde gerçekleştirildi.​

Etkinliğin ilk günü; “AB Uyum Sürecinde Sanayiye Yönelik Finansman Kaynakları” ve “Sanayide Sürdürülebilir Su ve Atık Su Yönetimi” oturumlarıyla tamamlandı.

 

Etkinliğin ikinci gününde; "Yeşil Dönüşüm ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması", "Temiz Gelecek İçin Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları" ve "Sanayi ve Geri Dönüşüm Sektörünün Entegrasyonu" oturumları gerçekleştirildi.

 

TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A. Saygın Baban moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Yeşil Dönüşüm ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması” başlıklı panel katılımcıların yoğun ilgisiyle tamamlandı.

 

Panelde “Ülkemiz Sera Gazı Emisyonları İzleme, Raporlama ve Doğrulama Sistemi”, “Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması”, “ETS ve SKDM İlişkisi” “Karbon Ayak İzi, SKDM ve yaşam döngüsü analizi Hesaplama Standartları ve farkları” konularında bilgilendirme yapıldı ve katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA