TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Girişim Sermayesi Meclisi Senenin İlk Toplantısını Gerçekleştirdi


16.03.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci ve Meclis Başkanı Altan Küçükçınar başkanlığında video konferans yoluyla gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 11 ilimizi etkileyen, ülkemizi derinden sarsan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, geride kalanlara sabırlar dileyerek sözlerine başladı.

 

Büyüksimitci, kalıcı konut sorunun bir an evvel çözülmesinin önemine değindi. “TOBB İş Dünyası Konut Seferberliği” hakkında bilgilendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Büyüksimitci, elbirliği ile depremzede vatandaşlarımıza yapılacak konutlar için yardım çağrısında bulundu.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde; Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Bilişim, Yazılım ve İletişim Hizmetleri İhracatı Daire Başkanı Hürol Karlı tarafından hizmet sektörleri özelinde Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan destekler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

Toplantının ikinci gündem maddesinde; Meclis Üyeleri tarafından, depremin girişimcilik ekosistemine etkileri ve deprem sonrası yapılabilecekler kapsamlı olarak ele alındı.

 

Toplantıda ayrıca; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü uhdesinde, Teknogirişim Stratejisi’nin ortaya koyduğu vizyon ve hedefler doğrultusunda kurulan “Teknogirişim Konseyi”nin gerçekleştirdiği toplantılar hakkında bilgi verildi. Meclis Başkanı Altan Küçükçınar ve Başkan Yardımcısı Murat Onuk, yapının sektörün sorunlarının çözümüne yönelik iyi bir platform olduğunu vurguladı.

 

Silikon Vadisi Bankası (SVB)’nın iflas süreci hakkında Meclis Üyeleri tarafından görüşlerin de ele alındığı toplantı, ülke ve dünya gündeminde yaşanan son gelişmelerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA