TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Savunma Sanayi Meclisi, yaşanan deprem felaketi gündemiyle bir araya geldi


16.03.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Savunma Sanayi Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün başkanlığında; TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş’ın katılımı ve özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin iştirakiyle gerçekleştirildi. ​
Meclis Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün; 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 11 ilimizi etkileyen, ülkemizi derinden sarsan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, geride kalanlara sabırlar dileyerek sözlerine başladı. Bölgenin sektör ayırt etmeksizin el birliğiyle kalkındırılacağının altını çizen Görgün; bu süreçte sektör olarak üzerlerine düşen sorumlulukların imkanlar dahilinde yapılacağını belirtti.

TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ise, depremin ilk gününden itibaren TOBB adına gerçekleştirilen çalışmalardan bahsetti. Delibaş; özellikle büyük ölçekli şirketlerin, hammadde ve yarı mamul tedariklerini deprem bölgesindeki firmalardan karşılamaya yönelik olarak başlatılan “Tedarikçim Deprem Bölgesinden’’ projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirten Meclis Üyeleri, afet bölgesinde sektör olarak yapılabilecekleri kapsamlı olarak ele aldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA