TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Enerji Meclisi Başkan Yardımcılığına Cem Aşık seçildi


22.09.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Enerji Meclisi toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç’ın katılımıyla, Meclis Başkanı Zeki Konukoğlu başkanlığında; kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.​

Açılış konuşmalarında Meclis Başkanı Zeki Konukoğlu sektörün güncel problemlerinden bahsederek sözü TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç’a bıraktı.

 

Zeki Kıvanç, meclis toplantısında gündeme getirilen sorunların kamu kurum ve kuruluşlarına iletileceğini dile getirdi.

 

Meclis Başkan Yardımcısı seçiminin yapıldığı toplantıya, tek aday olarak giren Elektrik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Aşık seçildi.

 

Başkan Yardımcısı seçiminden sonra; Meclis Komite Başkanlarının ve üyelerinin söz aldığı toplantıda, Üretim ve Yatırım Komitesi Başkanı ve Meclis Başkan Yardımcısı Cem Aşık “Meclis Başkanımızla beraber, TOBB bünyesinde enerji sektörümüzün sağlıklı gelişmesine katkı sağlayacak ve ülkemizin rekabet gücünü arttıracak çalışmalar yapmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

 

Dağıtım Komitesi Başkanı Özge Özden elektrik dağıtım şirketlerinin yatırımlarının öneminden bahsederek 2023 yılı için bu tutarın 35 Milyar TL olacağını ifade etti. Ticaret Komitesi Üyesi Serdar Dönmez 2023 yılında elektrik ticaretinin canlanması amacıyla üretim şirketlerinin üretim kapasitelerinin belli bir kısmının azami uzlaştırma fiyatına tabii olmadan serbest piyasada satışının yapılabilmesine yönelik görüşüldüğünü ifade etti.

 

Komite Başkanlarının açıklamalarından sonra Meclis Danışmanı Kemal Uslu, 2022 Yılının ilk üç çeyreğinde elektrik piyasasında yaşananlara dair sunum yaptı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA