TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Telekomünikasyon Meclisi bir araya geldi


20.10.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Telekomünikasyon Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu’nun katılımıyla Meclis Başkanı Rıdvan Uğurlu’nun başkanlığında TOBB İstanbul Hizmet Binasında fiziki olarak toplandı.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu, TOBB’un telekomünikasyon sektörüne ilişkin çalışmaları hakkında bilgi verirken, Eylül ayında Turkcell Veri Merkezine düzenlenen saha ziyaretini dile getirdi.

 

Meclis toplantısında; Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Temsilcisi Burcu Gündoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin görev ve amaçlarına ilişkin bir sunum yapıldı. Ayrıca, Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Hürol Karlı tarafından,  telekomünikasyon ve veri merkezi hizmet ihracatları mevcut destekleri ve önümüzdeki dönem için planlanan destekler hakkında üyelere detaylı bilgi verildi. 

 

Meclis Danışmanı Halil Yalçın; pandemi sonrası telekomünikasyon sektöründeki yeni trendlerin değerlendirmesini yaparak, üyelerin görüş ve önerilerini aldı.

 

Mobil İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Yiğit Ergin, Karel çalışmaları hakkında bilgi vererek; 4G, 5G sistemlerinin üretimi konusunda şimdiye kadar yapılanlar ve ihale şartnamesinde yer alan/alacak olan yerli üretim şartları ile yerli üretim konusunda sektörde yaşanan gelişmeler hakkında sunum gerçekleştirdi.

 

Toplantı sonunda, üyeler tarafından oluşturulacak bir komitenin katkıları ile ‘’Pandemi Döneminde Telekomünikasyon Sektörünün Karşılaştığı Sorunlar/ Çözüm Önerileri’’ hakkında detaylı bir rapor hazırlanması kararlaştırıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA