TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Adıyaman Genç Girişimler Kurulu İstihdam Elçileri projesi


18.08.2021 / TOBB Adıyaman Genç Girişimler Kurulunun girişimleri ile Adıyaman'a yatırımcı gelmeye devam ediyor. Türkiye'de 3 ilde üretim yapan Zirve Şapka; yurtiçi ve yurtdışı pazarına sunmak üzere Türkiye'nin en modern ve entegre tesisini Adıyaman Gölbaşı OSB de inşa edecek. 250 kişinin istihdam edileceği tesiste şapka, bere, eldiven, atkı, yelek ve çok amaçlı şapkalar üretecek. Bu yatırım ile üretim ve pazarın büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Zirve Şapka yurtdışı piyasasında da söz sahibi olacak. Firma TOBB Adıyaman Genç Girişimler Kurulunun da desteği ile 3 ay içinde üretim yapıp ihracat yapmayı planlıyor.​

Girişimcilik ekosisteminin oluşması, genç nüfusta girişimcilerin çıkması ve  genç istihdamın oluşması için faaliyetlerde bulunan Genç Girişimciler Kurulunun Adıyaman ve Güneydoğu Başkanı Ahmet Yolcu; yatırımcıları Adıyaman'a çağırmaya, Adıyaman içinde yeni girişimcilerin çıkması için mücadele ediyor. Bunun yanında mevcut yatırımcılara devlet destekleri ile 6. Bölge teşviklerini, KOSGEB hibelerini anlatıp yatırımcıların önünü açmaya ve işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. 

 

Girişimciliğin zor bir şey olmadığını herkese anlatmamız lazım mottosu ile yola çıkan kurul; normalleşme ile önümüzdeki  günlerde gençler için kariyer zirveleri, paneller ve konferanslar düzenlemeyi planlıyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA