TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

LPG Meclisi toplandı


21.09.2020 / TOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Gökhan Tezel başkanlığında EPDK Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Dairesi Başkanı Muhammed Demir’in katılımıyla video konferans aracılığıyla toplandı.​

LPG’nin kullanım alanlarıyla ilgili hazırlanan dokümana Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi tarafından değerli katkıların verildiği paylaşıldı. Yıl bitmeden dokümanın yayınlanmasının öngörüldüğü belirtildi.

 

LPG’li araçların kapalı otoparklara alınması konusundaki güncel gelişmelerin aktarıldığı toplantıda ilgili düzenlemeye yönelik taslağın TOBB aracılığıyla sektöre iletileceği bilgisi verildi. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte de kapalı otoparklara girmeyle ilgili madde bulunduğu ve bu hususun da göz önünde bulundurulması gerektiği iletildi.

 

Akaryakıt ve Otogaz İkmal Elemanı Standardı metninin yenilendiği ancak uygulamada netleşmesi gereken noktaların bulunduğu ifade edildi. Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ile gelen eğitim yükümlülüğüne de ayrıca dikkat çekildi.

 

Meclis bir sonraki toplantıyı Ekim ayında düzenlemek üzere mutabakata vararak oturumu sonlandırdı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA