Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Letonya

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır.


 • Letonya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Avrupalı şirketlerin katılımıyla online ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir.​


  25-26 Eylül 2020 tarihinde ağaç işleme, inşaat, metal işleme, tekstil ve kozmetik sektörlerinde; 9-10 Ekim 2020 tarihlerinde ise bilişim ve iletişim teknolojileri, elektronik, tasarım, ulaştırma ve lojistik, gıda işleme sektörlerinde gerçekleştirilecek olan ikili görüşmeler Cisco Webex programı üzerinden düzenlenecektir.


  ​Söz konusu etkinliğin detaylarına ekte ulaşılmaktadır.

 

 • Rail Baltica isimli Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya'yı demiryolu hattıyla bağlamak için devam eden büyük bir demiryolu altyapı projesi bulunmakta olup, proje 2026 yılında tamamlanacak ve 5.8 milyar Euro'ya mal olacaktır.


  Ayrıca,  http://www.railbaltica.org/rail-baltica-launches-a-procurement-for-the-electrification-engineering-services/ adresinden de ulaşılabileceği üzere söz konusu projede enerji sistemleri için bir ihale açılmaktadır. İhaleye teklif verme süresi 11 Mayıs'a kadardır.


  Ölçeği, kapsamı ve yapısı itibariyle ülkemiz müşavirlik ve müteahhitlik firmaları için oldukça ciddi fırsatlar barındıran projenin ihale şartlarına http://www.railbaltica.org/procurement/e-procurement-system/ adresinden ulaşılmaktadır.


  Söz konusu projenin ihale sürecinde Letonya'dan hukuki destek almak isteyen şirketlerimiz ekteki hukuk firmalarının listesine ulaşabilmektedir.  Ek için tıklayınız.


 • »T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan (Enerji, Su, Çevre İşleri Genel Müdür Yardımcılığı) alınan Riga Büyükelçiliği kaynaklı bir yazıda, Türk müteahhitlik şirketlerinin Letonya’da ve Baltık Bölgesinde, enerji/elektrik mühendisliği ile sürdürülebilir kalkınma/yenilenebilir kaynaklar sektörlerinde, AB fonlarıyla finanse edilen büyük çaplı projeleri üstlenmelerinin mümkün olduğu, nitekim GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş.’nin, Letonya’da 300 milyon Avro’luk bir enerji santralı ihalesi kazandığı bildirilmektedir.

  Letonya enerji piyasası ve bölgedeki bağlantıları ile mevcut iş ve yatırım olanakları hakkında Riga Büyükelçiliği tarafından hazırlanan bir not ekte sunulmaktadır.  Ek için tıklayınız


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA