TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Yazılım Sektörü Soft_Away Projesi toplantısı için bir araya geldi


24.07.2020 / TOBB öncülüğünde ve Ticaret Bakanlığının destekleriyle, yazılım sektörünün ihracat hacminin ve etkinliğinin artırılması amacıyla başlatılan Soft_Away Projesinin temmuz ayı küme toplantısı video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.​
Toplantıya, projeye dahil firmaların yanında TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanı Melek Bar Elmas, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Dairesi Başkanı Saygın Baban ve TOBB Türkiye Sektör Meclisleri Müdürü Ahmet Altıntuğlu’ da katılım gösterdi. 

Toplantıda, ihtiyaç analizi süreci tamamlanan projenin, ikinci aşaması olan eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin üzerinden geçilerek, covid-19 süreci sebebiyle değişen küresel şartlara bağlı olarak ihtiyaçların ve taleplerinde değiştiği belirtildi. 

Pandemi sürecinde yurt dışı pazarlama faaliyetlerindeki değişiklikler görüşüldü. Fuarların kapatılması, birçok ülkeye getirilen yurt dışı uçuş kısıtlamaları ile proje basamaklarındaki değişikliklerin, sektöre maksimum fayda sağlayacak şekilde hangi yönde yapılması gerektiği tartışıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA