TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Otomotiv Tedarik Sanayi Meclisi Başkanlık Divanı seçimi yapıldı


22.07.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Otomotiv Tedarik Sanayi Meclisi Başkanlık Divanı seçim toplantısı, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Çetin başkanlığında yapıldı.​
TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, pandemi sürecinin önceki krizlerden daha zorlu geçtiğini ancak gerek Nefes Kredisi gerekse de Kredi Garanti Fonu destekleri sayesinde bu sürecin etkilerinin azaltıldığını dile getirdi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Çetin yaptığı açılış konuşmasında, Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösteren kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu,  pandemi sürecinde de TOBB’un sektörel sorunların çözümüne yönelik tüm imkânlarını seferber ettiğini ve bu kapsamda gelen sorunların kamu kurum ve kuruluşlarına aktarımının yapıldığı söyleyerek, Meclisin yeni döneminin hayırlı olmasını diledi.

Yapılan seçim sonucunda, Kanca El Aletleri Dövme Çelik Makine San. Ve Tic. A.Ş Genel Müdürü Alper Kanca Meclis Başkanlığına, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Genel Sekreteri Metin Karadaş da Meclis Başkan Yardımcılığına oy birliği ile seçildi.

Toplantıda, Meclis bünyesinde Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler Alt Komisyonu kurularak,  Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Şahin’in de Komisyon başkanı olarak görev yapması kararlaştırıldı.Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA