TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hayvancılık Meclisi Başkanlığına Mehmet Şahbaz seçildi


17.07.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hayvancılık Meclisi, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz başkanlığında, Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​

Yapılan seçimlerde Meclis Başkanlığına Şahbazlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahbaz, Meclis Başkan Yardımcılığına ise, Arpaç Hayvancılık A.Ş. Genel Müdürü Yılmaz Arpaç, seçildi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz yaptığı açılış konuşmasında, Covid-19 sürecinde TOBB’un sektörel sorunların çözümüne yönelik tüm imkânlarını seferber ettiğini ve bu kapsamda gelen sorunların kamu kurum/kuruluşlarına aktarımı ve takibinin titizlikle yapıldığı bilgisini verdi. Meclisin yeni döneminin hayırlı olması temennisinde de bulunan Yavuz, tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Yavuz konuşmasının devamında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Yavuz ayrıca bir önceki dönemde Meclis çalışmalarının altında imzası bulunan Meclis Başkanlık Divanına teşekkürlerini iletti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA